Koření pro Vás vakuujeme do větších průhledných pytlíků. oOporučujeme doma přesypat do uzavíratelných krabiček nebo skleniček.
Příjem soli v přiměřeném množství a kvalitě je pro náš organismus velmi důležitý. Himalájská růžová sůl je považována za jednu z nejkvalitnějších solí na světě. Obsahuje vysoký podíl minerálů, neobsahuje žádné chemikálie ani aditiva. Je 250 milionů let stará, díky tomu je mimořádně čistá. Těží se ručně a obvykle se prodává jako hrubozrnná. Je vhodná na...
Starověké koření s magickou vůní. Skořici využijete v kuchyni jak na pečení, tak vaření. Je součástí asijské, arabské i latinskoamerické kuchyně. Již staří Egypťané věřili, že je skořice léčivá. Podporuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení, působí proti nadýmání a zevně i proti revmatizmu.
Nasládlá pepřová chuť, která vám příjemně dochutí vaše jídlo. Pepř růžový není vlastně s pepřem nijak příbuzný. Proto se také označuje jako nepravý pepř. Má lehce peprnou, nasládlou jemnou chuť. Není tak ostrý jako pepř černý. Hodí se k dochucení jemných pokrmů - ryb nebo zeleniny. Je součástí např. čtyřbarevného pepře. Na pohled je krásný, proto se s...
Kurkuma se také nazývá indický šafrán. Má výrazně žlutou barvu a jemnou, kořenitou chuť i vůni. Je součástí kari koření a dalších asijských směsí. Používá se na dochucení omáček v asijské kuchyni. Běžně se s ní obarvují pokrmy s rýží či červenou čočkou. Obsahuje kurkumin, který patří k přírodním antioxidantům, působí protizánětlivě a kladně ovlivňuje...
Směs čtyř druhů pepře je ideální k dochucení masa, salátů, omáček i polévek. Kombinace čtyř druhů pepře je neodolatelná svou barvou i chutí. Směs je tvořena pepřem černým, zeleným, bílým a růžovým. Chuť směsi je ostrá se štiplavou výraznou vůní. Mlýnek s touto směsí by neměl chybět v žádné kuchyni. Doporučujeme vždy umlít pepř čerstvý. Výsledná chuť...
Černý pepř má ostrou chuť a štiplavé aroma. Hodí se k ochucení všech druhů mas, omáček, polévek či pomazánek. Patří mezi nejrozšířenější koření světa. Sušené bobule jsou plodem pepřovníku černého.
Nové koření je také známé jako "jamajský pepř". Má jemně kořennou, mírně nasládlou chuť. Snoubí v sobě kombinaci pepře, hřebíčku, skořice a muškátového oříšku. Použití nového koření je široké. Doporučujeme do polévek, omáček, k dochucení masa.
Sezam bílý je lehce nasládlý a má ořechovou chuť. Nesmí chybět v arabské či řecké kuchyni. Používá se do pasty tahini, do sladkostí, do zeleninových salátů, na pečivo nebo třeba do müsli. U nás ho najdete v našem zaataru.
Muškátový oříšek je aromatický, lehce pikantní s hořko-sladkou chutí. Doporučujeme ho do polévek, omáček a zeleniny.
Koření plné vůně Vůně hřebíčku je nezapomenutelná. Jeho použití je velmi všestranné. Doporučujeme ho nejen do perníků, koláčů a vánočního pečiva, ale i při úpravě masa, nakládání zeleniny a hub, do omáček, vývarů, kečupu a samozřejmě do svařeného vína.
Když ho miluješ, není co řešit. Koriandr je buď milován nebo nenáviděn. Dá se využít opravdu mnohostranně. Je součástí indických, arabských či afrických pokrmů, kterým dodává jejich skvělou chuť. Mletý koriandr má specifickou aromatickou, lehce nasládlou příjemně kořeněnou chuť. Lze ho použít do vánočního pečení, do polévek, dochucení masa či salátů....
Voňavá chuť orientu. Římský kmín je jedno z nejstarších koření na světě. Pochází ze Středomoří a severní Afriky. Je nezbytnou součástí arabské, indické, španělské i mexické kuchyně. Římským kmínem se snadno dochutí jehněčí či kuřecí maso, kuskus, zelenina, bílé krémové omáčky nebo také chilli con carne. Je součástí směsi kari. Využívá se při pečení...
Lék s intenzivní chutí. Výrazná chuť česneku nesmí chybět v žádné kuchyni. Nikdy ho nezapomeneme při přípravě masa (skopové, hovězí, ryby), ani při přípravě omáček, polévek či salátů. Česnek má pozitivní účinky na trávení a obranyschopnost organismu. Naše babičky ho využívaly jako účinné antibiotikum, k snížení krevního tlaku a hladiny cholesterolu.
Sladká paprika maďarského typu má výraznou zeleninovou chuť. Hodí se do zeleninových nebo masových směsí, polévek, krémů a díky své výrazné barvě i jako potravinářské barvivo.
Starověké koření s magickou vůní Víte, co mají společného naše skořicové kešu a skořicové mandle? Voní a chutnají po skořici. Skořici využijete v kuchyni jak na pečení, tak vaření. Je součástí asijské, arabské i latinskoamerické kuchyně. Již staří Egypťané věřili, že je skořice léčivá. Podporuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení, působí proti nadýmání a...
Pozor, ať neshoříte! Jedna ze složek našich chilli kešu a chilli mandlí je právě tato chilli paprika. Na stupnici pálivosti chilli papriček je celkem nízko (40-50 000 SHU), ale někoho již může pálit celkem dost. Kdo má rád pikantní kuchyni, naše chilli při vaření určitě ocení.
Úspěch našich kari mandlí spočívá právě v tomto koření - thajské karí. Je totiž pikantní a jemně pálivé. Tuto směs karí doporučujeme stejně jako jeho jemnou sestřičku karí madras k přípavě zeleninových či masových omáček, k přípravě masových směsí (drůbež, ryby), rýže nebo polévek.
Cibule se hodí snad do všech pokrmů. Dodá jim tu správnou chuť. Jednodruhové koření, které využíváme při pražení cibulovo-levandulových mandlí nebo mátových kešu. Jedná se o usušenou cibuli namletou na jemný prášek. Koření je vhodné při každodenním vaření (do polévek, omáček, pomazánek, marinád na maso).
Ochutnejte naší vlastní směs bylinek. Tradiční směs koření využívaná v kuchyni po celém Blízkém Východě. Nesmí chybět v salátech, na placce manoushe zaatar a nebo jen smíchaná s olivovým olejem. Do této směsi se poté namáčí libanonský chléb jako tradiční část snídaně či večeře. V zaataru pražíme i naše zaatar mandle.